הרשמה לאומה

שואלים אותנו: מהי ‘האומה’? מה בעצם אתם עושים?

התשובה היא: ‘האומה’ היא חברה שמתקנת את כל מערכת היחסים הבין אישית – בכל חלקיה: בין אדם לחברו, בין איש לאשתו, בינינו כקהילה, וכו’… וזה על פי הכלל של “ואהבת לרעך כמוך”, שכל התורה כלולה בו ושכל הפרטים נמצאים בתוכו. או כאמור במסכת שבת: “בא אותו גר להלל הזקן, אומר לו: למדני כל התורה כשאני עומד על רגל אחת. אמר לו: מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך – זאת כל התורה כולה, וכל השאר זה רק פירושים לזה”.

ויש דרך לאהוב. לא אוהבים סתם ככה. זוהי לא חברה היפית וגם לא חברה של ניו אייג’, זוהי חברה קדושה שמקיימת אהבה על פי מערכת ערכים קדושה.

איך אנחנו פועלים?

אנחנו לא מטיפים מוסר. הלימוד שלנו – המבוסס על תורת הקבלה שהיא פנימיות החכמה היהודית – מגלה מחדש את מערכת הערכים הטבעית שלנו.

יש בתוכנו מערכת ערכים רוחנית מובנית. מערכת של אמת, כנות, יושרה, צדק ושלום שמעוררת בנו באופן טבעי רגש טוב כלפיה וכלפי מי שנוהג על פיה. ולעומת זאת, עיוות דין, חוסר צדק, עיוות דין, אי צדק, שנאה, קנאה, מחלוקת וכו’ – מעוררים בנו תחושות לא טובות. אם כך, מדוע נוצר בלבול הסדרים שאנו עדים לו? כי בחרנו בחיי פרט אגוצנטריים, שהובילו אותנו לבדידות וריקנות. זה ממש הרג אותנו וגרם להרס של מערכות היחסים החברתיות שלנו.

והלימוד והעשייה שלנו מתקנים את זה ומעוררים בנו מחדש את הערכים הטבעיים הטובים שבנו ואת הרצון להגשים אותם בחיי היום-יום.

שמנו לפנינו מטרה: לבנות חברה בה כל אחד מחבריה עסוק בנתינה ודאגה לצורכי הזולת – ממש כפי שהוא דואג לצרכיו שלו – חברה שלמה שחיה בצורה כזאת מייצרת מציאות בה לאף אחד מחבריה לא חסר דבר. זהו מעבר מחיי בדידות, הישרדות וקושי לחיים של אחדות, שפע ואהבה. והתנאי האחד והיחיד להתכלל בחברה זו, הוא לקבל על עצמנו את המצווה “ואהבת לרעך כמוך”

זוהי ‘האומה’.

מעוניינים להצטרף? לחצו כאן