מוזמנים להשתתף: הרחבת בית הכנסת באור הגנוז

יחודו של הישוב ´אור הגנוז´ שבגליל העליון ("הלב של תנועת האומה"- ע״פ מייסד ומקים התנועה), הוא בשאיפה לקיים בו את העיקרון הידוע בשם "כנישתא חדא" (קבוצה אחת) המובא בספר הזוהר הקדוש, ופירושו: אם ימצא בישראל מניין אנשים, ויקיימו חיי חברה של אהבה אמיתית, מיד תבוא – וברחמים גמורים – הגאולה השלמה (כך, על-פי הרב יהודה לייב אשלג זצוק"ל, "בעל הסולם").

"אהבה" היא אינה מחשבה או רגש סתמי שהאדם חש, אלא הביטוי שלה במעשים – בחיי נתינה לזולת, מסביב לשעון. הישוב "אור הגנוז" הינו התגלמות בפועל של חברה אשר שמה לה למטרה לדאוג לכלל צרכי הזולת. חברים שערבים למילוי מחסורו של האחר, דואגים לאושרו של הכלל ומקיימים בפועל חיים של השפעה ונתינה – מתוך אהבה, אכפתיות, כבוד, שיתוף פעולה, אחדות ואחריות הדדית. וכל זאת – מתוך אמונה שזוהי מצוות ה´ וכדרך להגיע לדבקות ב-ה'.

חברי הישוב רואים בעבודה יצרנית חשיבות עליונה ואמצעי לתיקון המידות והחברה, לכן הקימו בישוב במהלך השנים מיזמים עסקיים, ביניהם: בית הארחה וצימרים, מכללת ״אילמה״ לרפואה משלימה ברוח היהדות, מאפיית מצות עבודת יד, חברת קייטרינג, יקב אור הגנוז ועוד.

התושבים עוסקים בלימוד סודות התורה בשעות הצלולות לפנות בוקר וקובעים עיתים ללימוד נגלה אחר הצהריים. בנוסף, חברי הישוב מפעילים מערכת ענפה של הפצת שיעורים ברחבי הארץ וחו"ל, ברוח הרעיון החברתי, בנושאים: אהבת הזולת, עבודת המידות, קבלה, רפואה וקבלה ועוד.

בישוב מתקיימים סמינרים רבים ובהם עוסקים בלימוד הדרכים להגשמת המשנה החברתית שעליה הוא מבוסס. לאור עליית ההתעניינות הציבורית והצמאון לנושא, ובעקבות הרחבת הישוב והצטרפות משפחות חדשות, עוסקים כעת החברים בהרחבת בית המדרש, המשמש גם כבית הכנסת של המקום.

הנכם מוזמנים להצטרף ולהיות שותפים בהשלמת הפרוייקט החשוב הזה

 < לפרטים נוספים והשתתפות לחצו כאן > 

תגובות

(0)