מוזמנים להשתתף: הרחבת ושיפוץ בית הכנסת באור הגנוז

ייחודו של הישוב ´אור הגנוז´ שבגליל העליון, הוא בשאיפה לקיים בו את העיקרון הידוע בשם “כנישתא חדא” (קבוצה אחת), המובא בספר הזוהר הקדוש, ופירושו: אם ימצא בישראל מניין אנשים, ויקיימו חיי חברה של אהבה אמיתית, מיד תבוא – וברחמים גמורים – הגאולה השלמה (על-פי הרב יהודה לייב אשלג “בעל הסולם” זצ”ל)

“אור הגנוז” הינו ישוב שיתופי בגליל העליון, המשלב את תורת החסידות עם תורת ״בעל הסולם״, ועבודה יצרנית – על בסיס עיקרון המנחה כי עצמאות כלכלית מובילה לעצמאות רוחנית. היישוב, שהנו ליבה הפועם של תנועת האומה, אינו משויך פוליטית למפלגה כלשהי. מערכת החינוך ובית הכנסת בו משותפים לכל העדות.

על האידיאל החברתי המקיים את הישוב, אומר מייסד ומקים תנועת האומה ורב הישוב שליט״א:

״כל המהות של העם היהודי היא לקיים רעיון חברתי המביא לחברה מתוקנת. נבראנו כולנו שונים אחד מן השני ולכל אחד יש תפקיד. איננו מבקשים לשנות אף אחד או להוציאו מהמסגרת שבחר לחיות בה, אולם אסור לנו להיות נעולים במסגרות, אלא לראות את הקשר ביניהן – מה ללמוד מהאחר ומה מחבר ביננו.

הדבר דומה לגוף האדם, בו לכל איבר יש תפקיד משלו. ללב התפקיד משלו, לכבד והכליות וכו׳, אולם כולם מתפקדים בהרמוניה. כך אנחנו -נבראנו צורות שונות, ומבלי לוותר כל אחד על הייחוד שלו, נהיה צורה אחת. זה יקרה כאשר כל אחד מאתנו יהיה בו הרצון רק להשפיע בלבד לטובת האחר, ואז נהיה כאיש אחד, עם אחד.

ניגודים יכולים לחיות בשלום – כפי שאש המונחת עליה קדרה עם מים. הרי מים ואש זה ניגוד גדול אך במקרה זה יש השפעה טובה של האש. זו המשמעות של “עושה שלום במרומיו”.

חברי הישוב רואים בעבודה יצרנית חשיבות עליונה ואמצעי לתיקון המידות והחברה, לכן הקימו בישוב במהלך השנים מיזמים עסקיים, ביניהם: בית הארחה וצימרים, מכללת ״אילמה״ לרפואה משלימה ברוח היהדות, מאפיית מצות עבודת יד, חברת קייטרינג, יקב אור הגנוז ועוד.

תושבי אור הגנוז עוסקים בלימוד סודות התורה בשעות הצלולות לפנות בוקר וקובעים עיתים ללימוד נגלה אחר הצהריים. בנוסף, הם מפעילים מערכת ענפה של הפצת שיעורים ברחבי הארץ וחו”ל, ברוח הרעיון החברתי, בנושאים: אהבת הזולת, עבודת המידות, קבלה, רפואה וקבלה ועוד.

בישוב מתקיימים סמינרים רבים ובהם עוסקים בלימוד הדרכים להגשמת המשנה החברתית שעליה הוא מבוסס. לאור עליית ההתעניינות הציבורית והצמאון ללימוד ויישום פנימיות החכמה, ובעקבות הרחבת הישוב והצטרפות משפחות חדשות, עוסקים כעת החברים בהרחבת ושיפוץ בית המדרש, המשמש גם כבית הכנסת של המקום. הנכם מוזמנים להצטרף ולהיות שותפים בפרוייקט החשוב הזה:

 < לחצו כאן >

גלרית תמונות – אור הגנוז:


 < לחצו כאן >

תגובות

(0)

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.