ישיבת אור הגנוז

המקום

ישיבת “אור הגנוז” הינה ישיבה חדשה וייחודית שמביאה איתה רוח חדשה לעולם היישיבות. אנחנו משלבים לימוד תורת הנגלה והנסתר בהתנדבות ועבודה קהילתית במגוון פרויקטים ביישוב.
הישיבה הוקמה מתוך מחשבה להוות מקום של התפתחות רוחנית, מקום שמאחד יחד אנשים שרוצים להתחבר אחד לשני, להתחבר לשם יתברך, לתורה הקדושה ולעם ישראל.
החברים בישיבה מגיעים מרקעים וגילאים שונים, רצוננו להיות מקום לכל מי שחפץ ליבו ללמוד בצורה אמיתית ומעמיקה, לא משנה מאיזה רקע דתי אתה מגיע, בעל תשובה או חושב על כך – בוא לביקור!
הישיבה ממקומת ביישוב אור הגנוז שבגליל העליון בסמוך להר מירון, היישוב החסידי השיתופי הראשון שהוקם על מנת לקיים אורח חיים שיתופי בין חבריו הנשען על משנתו החברתית של “בעל הסולם” הרב אשלג זצוק”ל.

“ואהבת לרעך כמוך”

לשון בעל הסולם : ” הנה עלינו להבין ששאר תרי”ב המצוות שבתורה אינן לא פחות ולא יותר מאשר סכום הפרטים המכונסים במצווה האחת הזאת של ואהבת לרעך כמוך”.
מתוך דברים אלו אנחנו שמים כערך עליון את האחדות והחיבור של החברים בישיבה. מתקיימים ערבי גיבוש של לימוד משותף, ניגונים, אוכל ושיח פתוח ואמיתי ומנסים לכוון את ליבנו תמיד לאהבת והרגשת הזולת.

התנדבות

אנו מאמינים שגדול הלימוד המביא לידי מעשה. מתוך כך בכל יום החברים בישיבה יוצאים להתנדבנות ועשייה קהילתית. ביישוב ישנם מספר פרוייקטים בהם החברים מתנדבים כגון: יקב וכרמי אור הגנוז, חקלאות, שיפוצים וכו’. ההתנדבות היא כלי חזק ומשתמעותי לפתח בנו נתינה, אהבת הזולת וערבות הדדית.

הלימוד

“כי הנני בורא שמים חדשים וארץ חדשה” וכו’ (ישעיהו סה) בישיבה משלבים לימודי תורת הנגלה והנסתר, שמים וארץ, פשט וסוד. לימוד הגמרא וההלכה בצורה מעמיקה וייחודית, קבלה וחסידות, תפילה והתבוננות.
מלבד הסדר הקבוע של לימוד גמרא, הלכה וקבלה ישנם שיעורים נוספים במגוון נושאים המועברים ע”י רבני היישוב, כגון: זוגיות , אמונה, תפילה, פרשת שבוע וכו’.
כמו שנאמר ישנו דגש על לימוד חברתי ע”פ משנתו של בעל הסולם זצוק”ל, הנותן התבוננות וכלים לשינוי פני החברה ואחדות עם ישראל.

“האומה”

הישיבה היא חלק מתנועת “האומה” בראשות הרב שליט”א ששמה לה כחזון את אחדות עם ישראל, אהבת הזולת וחיבור של כל גווני העם. ישנם מרכזים בכל רחבי הארץ המכונים “בתי האומה” בהם לומדים פנימיות התורה ומתגבשות להם קהילות חברים המנסות ליישם את החזון ובנוסף מתקיימים ארועים וכינוסים של אחדות במשך כל השנה. הישיבה בין היתר נותנת מענה לחברים בתנועה שרוצים להמשיך את הלימוד בצורה מעמיקה ויסודית.
 
לאתר הישיבה > http://yeshivaor.co.il/

תגובות

(0)