האומה מצטרפת לחצי יום צום

בס”ד

לחברינו היקרים שלום,

עקב הכרזת חצי יום צום על ידי הרב חיים קנייבסקי שליט׳א, רבני התפוצות וכן הרבנות הראשית בארץ – בשל המצב, נצטרף גם אנו לצום.

בערב ראש חודש ניסן הבא עלינו לטובה – יום רביעי הקרוב, כט׳ באדר, 25.3 למניינם, החל מעלות השחר (4.00 בבוקר) ועד חצות היום (12.00), נצום כל בית ישראל להסרת המחלה ובכלל הצרות על עם ישראל.

ביום שלפני (במנחה של יום שלישי), נקבל עלינו את הצום (אף על פי שזה אינו מעכב וניתן להצטרף לצום בכל עת),
ביום הצום נתפלל על הסרת כל הצרות מעם ישראל, ונקרא את התהלים היומי (תהלים ליום רביעי), כמובן שניתן לעשות חלוקה של כל התהלים.

יהי רצון שבכך הקב׳ה יאמר די לצרותינו, שנקיים את הציווי ואהבת לרעך כמוך ונהיה כאיש אחד בלב אחד.

ובעניין המצב

לצערנו הרב, אנו חווים כעת מצב חירום הפוקד את העולם. בשעה זו כמובן עלינו להתאחד, לדרוש בשלום הזולת, ולעשות כל שביכולתנו הרוחנית (תפילות, לימוד, חסד וצדקה), כדי להלחם שגזרה זו תעבור מן הארץ.

אבל יחד עם זאת, נבקש מאד מן הציבור להיות ממושמע להוראות המדינה ומשרד הבריאות והרופאים בעניין זה, ובכלל הדברים – להשאר בסגר ובבתים ולהיות כמה שפחות בקרב אנשים, לשמור על הגיינה בכל עת, לשמור על האוכלוסייה המבוגרת שלא תבוא במגע עם ילדים, לשמור על הגיינה סביבתית בכל מקום שאותו פוקדים, וכן כל שאר ההוראות הניתנות, גם אם נראות כמוגזמות.

חייבים במיוחד עתה, כדי למנוע הדבקויות, לא לזלזל בהנחיות אלו, ומוטב לטעות בהגזמה מאשר חו״ח להפיץ את המחלה.

בכלל זה, יש להשמע להוראת הרבנים שליט׳א שגזרו מה שגזרו בדבר תלמודי התורה, בתי הכנסיות והמקוואות, ולמעט ולמזער עד כמה שיותר את הסיכון להדבקות, עד יעבור זעם.

רק נוסיף ונסכם שאלו האמצעים הגשמיים לקיים את ״ונשמרתם לנפשותיכם״ כמיטב יכולתנו, על פי הטבע, אולם ידוע ומקובל אצלנו השינוי המתבקש מאיתנו, ועלינו להתמיד לרדוף לקיים אהבת הזולת ואחדות עם ישראל שבזה תלויה גאולתנו.

בשורות טובות, באהבה

האומה – תנועה לאומית חברתית לאחדות עם ישראל

תגובות

(0)